ورود |عضويت چهارشنبه 03 مرداد ماه 1403
شرح خبر
1402/08/12

کسب رتبه اول اصفهان


کسب رتبه اول توسط شرکت اصفهان کشت در سومین جشنواره ملی گاو هلشتاین

به گزارش روابط عمومی مدیریت جهاد کشاورزی شهرستان اصفهان : آقای احمدی که گاو شیری او در سومین جشنواره گاو هلشتاین ایران در اصفهان، از سوی داور بین‌المللی رتبه اول را کسب کرده است، گفت: این گاو ۵ ساله از بین گاوهای گله براساس مشخصه‌های مناسب در خط کمر، سیستم پستانی و حجم بالای آن، دست و پای قوی و ... انتخاب و در جشنواره گاو هلشتاین در کلاس اقتصادی گاو شکم ۴ به بالا شرکت داده شد.

این کارشناس دامپروری که به مدت ۳۰ سال در زمینه پرورش گاو هلشتاین و شیری با شرکت قیام فعالیت می‌کند، اظهار داشت: این‌ گاو نمونه یه گاو خوب و سالم است که به طور میانگین روزانه حدود ۶۵ کیلوگرم شیر و سالانه و در یک دوره شیرواره حدود ۱۷ تن شیر تولید می‌کند.

احمدی به عمر اقتصادی گاو هلشتاین اشاره و تصریح کرد: اگر بخواهیم بر روی تولید بالا کار کنیم، عمر اقتصادی تولید پایین می‌آید اما به طور معمول عمر اقتصادی گاو هلشتاین ۱۰ شکم است.

به گفته وی، قدمت ورود نژاد گاو هلشتاین به کشور بالغ بر ۷۰ سال است و در حال حاضر پرورش گاو شیری، نرینه ، اصلاح نژاد و تلقیح در داخل کشور انجام می‌شود.

احمدی به چالش‌های پیش روی دامداران اشاره کرد و افزود: کمبود نهاده‌ها بزرگترین مشکل دامداران است که انتظار می‌رود نهاده‌های باکیفیت ذرت، سویا، جو و ... در اختیار آنان قرار گیرد.

گفتنی است؛ در جشنواره برترین‌های نژاد گاو هلشتاین ایرانی از ۷ گاو کلاس گاو شیری ۴ سال به بالا، گاو هلشتاین آقای احمدی از شرکت اصفهان کشت رتبه برتر را کسب کرد.

 

استفاده از اين خبر بدون ذكر منبع ممنوع است
نظرات شما
افزودن نظر شما
ارسال نظر
بازگشت
 
  نظرسنجي
نظر شما در مورد این پرتال چیست؟

 

تعداد جوابها : 6428

عالی : 90%
خوب : 0%
متوسط : 1%
ضعیف : 9%

  ارسال  
  كاربران بر خط
كاربران فعال بازديد كنندگان فعال :
Visitors بازديد ها: 220
Members اعضاء: 0
مجموع كاربران مجموع: 220

بازديد ها بازديد ها :  
Visitors بازديد هاي كل: 7261531
Visitors بازديد هاي امروز: 3331
Visitors بازديد هاي ديروز: 3463
Copyright (c) 1403/05/03 پرتال مدیریت جهاد کشاورزی شهرستان اصفهان
پرتال سازمان جهاد کشاورزی استان اصفهان
Ariana Informatics Group - گروه داده ورزي آريانا